1.04.2014

Włosy ścięte nożyczkami profesjonalnymi a zwykłymi - różnice - zdjęcia z mikrokamery

Hej, dziś tak jak obiecałam pokażę Wam różnice w jakości strzyżenia profesjonalnymi nożyczkami fryzjerskimi a zwykłymi nożyczkami.

Pierwsze zdjęcie poniżej pokazuje Wam włos ścięty profesjonalnymi nożyczkami. Jak widzicie jest równy, nie ma kształtu wklęsłego i nie jest rozgnieciony.

włos ścięty profesjonalnymi nożyczkami

Zdjęcia poniżej pokazują nam włos ścięty zwykłymi nieostrymi nożyczkami. Widać na nich wklęsły kształt zakończenia, wypukłości po bokach wynikające ze zgniecenia włosa. Taki włos będzie się rozwarstwiał.włos ścięty tępymi nożyczkami


włos ścięty tępymi nożyczkami


włos ścięty tępymi nożyczkami


włos ścięty tępymi nożyczkami

Pozdrawiam

Weronika

12 komentarzy:

 1. to może dlatego mam zniszczone końcówki bo czasami podcinam włosy normalnymi nożyczkami :O

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy już mamy te odpowiednie fryzjerskie nożyczki to jak należy je pielęgnować? Można je wycierać zwykłym ręczniczkiem czy lepiej jakimś delikatnym materiałem? Gdzieś czytałam, że można przecierać je naftą kosmetyczna - to prawda? Nadaje się taka z dodatkami np. oleju rycynowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swoje nożyczki traktuję bardzo delikatnie :-). Należy uważać by nie upadły. Należy je dezynfekować i stosować do nich specjalną oliwkę do nożyczek. Inne sposoby mogą spowodować dziwny osad na ostrzach. Ja wycieram je chusteczkami.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Dzięki
   (trochę zachodu przy nich)

   Usuń
 3. Czasem mnie kusi, by skrócić swoje włosy w domu, ale właśnie brak sprzętu ( i szkody, jakie mogę sobie wyrządzić) mnie odstrasza skutecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam za głupie pytanie, ale co to znaczy profesjonalne, a zwykłe nożyczki. Czy chodzi o to po prostu aby były przeznaczone wedle opisu do strzyżenia włosów. Słowo profesjonalne kojarzy mi się z nożyczkami minimum za 100 zł, a tanie sa do kitu z powodu ceny i pewnie są nie ostre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak. Chodzi o nożyczki przeznaczone do strzyżenia włosów. Cena nożyczek zależna jest zapewne od jakości materiału z którego takie nożyczki są wykonane i jakości szlifu. Ważne jest również delikatne obchodzenie się z nimi. Nożyczki do strzyżenia nie mogą nam upaść na twardą podlogę - mogą się pojawic mikro i makro uszkodzenia.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Czyli tak jak podejrzewałam, jak kupi się tanie to po prostu częściej wymienia. Moje jeszcze w oryginalnym opakowaniu, ale wiadomo za długo mimo wszystko nie pożyją.

   Usuń
 5. Mnie od jakiegoś czasu nurtuje pewna rzecz. Idę do fryzjerki i proszę o podcięcie końcówek, wiadomo fryzjerka ma nożyczki te profesjonalne, więc zdaje się, że są ostre. Ale skoro przede mną fryzjerka tymi nożyczkami ścinała 200 klientek to jakim cudem te nożyczki będą ostre ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście nożyczki mają swój czas przydatności dlatego też co jakiś czas oddaje się je do ostrzenia. Sama znam kilku fryzjerów z długim stażem, którzy mają swoje ukochane nożyczki od kilkunastu lat. Jeśli materiał, z którego są nożyczki wykonane jest bardzo dobrej jakości to mogą nam one służyć latami. Naleźy tylko właściwie o nie dbać.

   Usuń
 6. Dlaczego nożyczki fryzjerskie nie moga nam upaść na twardą ziemie ? :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulegną uszkodzeniu. Uszkodzenia są widoczne gołym okiem lub takie, których nie jesteśmy wstanie zobaczyć bez odpowiedniego sprzętu.
   Pozdrawiam

   Usuń