11.06.2014

Problemy dermatologiczne - Derma Friendly.

Cześć, dziś poruszę temat łuszczycy - choroby autoimmunologicznej występującej u ok 2% populacji. Jest to choroba przewlekła i nawrotowa. Przyczyny powstawania łuszczycy nie są do końca znane. Przede wszystkim wymienia się tu rolę czynników genetycznych. Częstotliwość nawrotów choroby jest bardzo różna i uzależniona w dużej mierze od czynników zewnętrznych.
Najczęstszym obrazem zewnętrznym tej dermatozy są czerwone wykwity ze srebrzystą  łuską.  Zmiany te można zobaczyć na skórze głowy w okolicach łokci i kolan oraz w okolicy krzyżowej.
Należy pamiętać, że obecność zmian łuszczycowych na skórze głowy nie powoduje wyłysienia.


Link do programu: Derma Friendly

Nie tak dawno powstała bardzo ciekawa inicjatywa - Derma Friendly, której partnerami są Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne i Abbvie.
Program ten ma na celu oswajać społeczeństwo z różnymi dolegliwościami dermatologicznymi jak i uświadamiać pracowników salonów kosmetyczno - fryzjerskich.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Homo Homini w 2013 roku 90% badanych wie co to jest łuszczyca ale mimo tych deklaracji 26% ankietowanych uważa, że jest to choroba zaraźliwa.
Zapamiętajcie: Łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą.

Poniżej certyfikat ze szkolenia jakie odbyłam w zakresie chorób dermatologicznych:
certyfikat


Pozdrawiam

Weronika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz