7.11.2013

Punkty energetyczne dłoni dla zdrowych włosów

Cześć, dziś coś dla urody całego organizmu (w tym  dla pięknych i zdrowych włosów) ale trochę z innego punktu widzenia. 

Można w to wierzyć lub nie ale są na naszej dłoni punkty, których masowanie i uciskanie wpływa korzystnie na funkcjonowanie określonych narządów i na nasze samopoczucie.

Nasza dłoń jest świetną płaszczyzną do zadbania o siebie kompleksowo. Nanosząc na nią punkty powstaje mapa, za pomocą której możemy zadbać o każdą cześć naszego organizmu.

Mnie oczywiście najbardziej interesują miejsca, które mają wpływ na wygląd moich włosów. Patrząc na poniższą mapę szukam miejsc, które poprzez ucisk i masaż mogą pomóc moim włosom. Od razu rzucają się w oczy palce, każdy z nich jest przeznaczony do masowania gdy dokucza nam ból głowy, gdy mamy problemy ze snem i męczymy się będąc w sytuacji stresowej. Każdy stres i napięcie wpływa niekorzystnie na jakość naszych włosów.

Kolejnym ważnym punktem jest kciuk a dokładnie jego wierzchołek. To miejsce jest ważne ze względu na przysadkę regulującą pracę wszystkich hormonów. Na ból głowy również dobrze zadziała masaż puntu u nasady kciuka. Jeśli ktoś ma problem z prawidłowym funkcjonowaniem jajników, należy masować wewnętrzną lewą część ręki tuż pod nadgarstkiem.

Oczywiście jednorazowa akcja masowania nie wystarczy ale jeśli będziemy systematycznie możemy sobie w łatwy sposób pomóc.
Pozdrawiam 

Weronika

10 komentarzy:

 1. Fajny post ;p

  Obserwuję
  http://lifestyleourblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że nie ma konkretnego punktu przyspeszającego porost włosów :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jest tylko my o tym nie wiemy. Może ktoś pomoże.

   Usuń
 3. Podobna mapa jest dla nóg, z tym że tam jest podzielone na prawa i lewa stronę ciała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Taka opcja jest nawet i ciekawsza. Ciekawe jak się sprawdzają.

   Usuń
 4. zawsze interesują mnie takie rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest nic nie warta bajka. Są w Chinach różne szkoły akupresury, w których to samo miejsce na mapie dłoni czy stopy przypisane są innym narzadom. Poza tym medycyna nie udowodniła istnienia połączeń między punktami a organami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może i tak jest ale czasami nawet nasza siła podświadomości może sprawić, że jeśli coś robimy z przekonania że to pomoże to czujemy się lepiej. Najważniejsze, że tym raczej krzywdy sobie nie zrobimy.
   Pozdrawiam

   Usuń