19.12.2013

Trychologia: Problemy z wypadającymi włosami, problemy ze skórą głowy. Zabiegi. Darsonval, stempel, ampułki.

Cześć,

Chcąc posiadać piękne i zdrowe włosy należy o nie dbać. Oprócz masek, odżywek i olejków warto również zadbać o skórę głowy. 
Niedawno przedstawiłam Wam urządzenie Darsonval. Dziś opiszę jakie zabiegi wykonuję jako osoba zajmująca się trychologią.

Darsonval wykorzystuję do zabiegów zawsze gdy nie ma ku temu przeciwwskazań. Działa on dezynfekująco, złuszczająco i pobudzająco więc doskonale przygotowuje skórę do dalszych czynności.
Kolejnym krokiem jest peeling skóry głowy. Peeling jest enzymatyczny i o nim jak i o jego właściwościach już pisałam.

Kolejnym punktem jest albo sama pielęgnacja włosów (nałożenie maski ekologicznej i olejków) i stylizacja albo przejście do kolejnych kroków. Przejście dalej jest uwarunkowane problemami indywidualnymi np: wypadającymi włosami, łysieniem, łupieżem, przetłuszczającą się skórą głowy, łuszczycą, swędzącą oraz zaczerwienioną skórą.
W tych wypadkach dobieram odpowiednie dermokosmetyki. Jeśli chodzi o problem wypadających, osłabionych włosów wówczas dodatkowo aplikuję ampułkę ze składnikami aktywnymi i wykonuję masaż skóry głowy i karku.

Świetną alternatywą dla mezoterapii igłowej głowy jest stemplowanie. Po aplikacji ampułki stemplujemy całą głowę lub wybrane miejsca.
Stempel posiada bardzo malutkie igiełki o długości od 0,25 mm do 1 mm. Dzięki ostemplowaniu miejsca, zwiększamy stopień przenikania aktywnych składników do skóry. Aktywujemy podziały komórkowe. Bardzo korzystnie taka stymulacja wpływa na pobudzenie ukrwienia skóry głowy.
Stemplowanie nie jest nieprzyjemnym zabiegiem, w niektórych miejscach mamy odczucia delikatnego dreszczyku. Odczucia są kwestią indywidualną.

Tak wygląda stempel, którego używam do zabiegów. Jeden stempel przeznaczony jest dla jednej osoby i po zakończeniu kuracji dla niej już zostaje.Pozdrawiam

Weronika

4 komentarze:

 1. OOO przydałby mi się taki zabieg :) bo strasznie mi wypadają włosy :( powiem szczerze, że nigdy o tym nie słyszałam bardzo ciekawa sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ile mniej więcej taki cały zabieg kosztuje? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poddałabym się temu stemplowaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń