29.03.2013

Pytania i odpowiedzi na temat włosów

Hej,

dziś pomyślałam sobie o fajnym rozwiązaniu czyli o liście pytań i szybkich odpowiedzi. W mojej pracy często się spotykam z różnymi pytaniami więc wychodzę na przeciw im i będę systematycznie je spisywać.
Myślę, że takie szybkie gotowe odpowiedzi będą Wam pomocne.

Zaczynamy :-)

  • Jaką liczbę wypadających włosów dziennie należy uznać za alarmującą?
 Ogólnie przyjętym jest, że liczba ta powinna mieścić się w przedziale od 100 do 150 włosów ale wszystko to zależy od ogólnego stanu naszego owłosienia. Czyli jeśli mamy mniej włosów i są one cienkie to i dopuszczalne wypadanie dzienne będzie na niższym poziomie. Jeśli natomiast mamy gęstą fryzurę to liczba tych włosów może nawet przekraczać nieznacznie próg 150. Istotne jest aby obserwować swoje włosy i samemu od czasu do czasu analizować ich stan i ilość wypadania.

  • Jak należy nakładać odżywkę i maskę?
Pamiętajcie o podstawowej zasadzie: szampon dobieramy do problemu skóry głowy a odżywki i maski do problemów włosów. Odżywki i maski nakładamy na umyte osuszone ręcznikiem włosy na długość i końce. Na nasadę możemy nałożyć również jeśli mamy problem z suchymi i porowatymi włosami jak też po zabiegu rozjaśniania ale z reguły są to długości i końce.

  • Dlaczego należy nakładać odżywkę lub maskę na osuszone ręcznikiem włosy?
Odpowiedz jest bardzo prosta - po to by nam ona nie spłynęła z wodą. Jeśli przez chwilę wyciśniemy włosy w ręcznik to odsączymy nadmiar wody i sprawimy,  że maska czy odżywka będzie miała szansę zadziałać na naszych włosach.

  • Ja sobie radzić z puszącymi się włosami podczas suszenia i stylizacji?
Idealnie w tym przypadku będzie się sprawdzał olejek do włosów lub serum. Wystarczy go wycisnąć kropelkę lub dwie (zależy od długości gęstości włosów) i rozsmarować na dłoniach by następnie rozetrzeć na włosach od długości poprzez końcówki. Po wystylizowaniu również proponuje przeczesać je palcami z kropelka olejku.

  • Jak często podcinać włosy?
Krótkie i średnie fryzury by miały kształt i ładnie się układały najlepiej jest podcinać co ok 1,5 miesiąca. Włosy długie ale ścięta na prosto mogą być podcinane co ok 3 miesiące. Jeśli mamy włosy długie i wycieniowane to najlepiej jest je podcinać co ok 2 miesiące.

  • Co się dzieję z włosem, który jest długo nie strzyżony. 
Włosy należy podcinac nie tylko dla wyglądu i kształtu fryzury ale również dla ich zdrowego wyglądu. Włosy, które są rzadko strzyżone mają po rozdwajane końcówki czyli pęknięta osłonkę włosa. Jeśli nie zablokuje się pęknięcia dobrymi nożyczkami to taki włos stopniowo będzie pękał wyżej i wyżej.

1 komentarz:

  1. http://epicfreeprizes.com/?ref=3399404 Fajna strona.Każdy głos się liczy.

    OdpowiedzUsuń