4.03.2013

Wrażliwa skóra głowy c.d.skóra wrażliwa
Poniżej macie przykład zdjęcia ze skórą wrażliwą. Jest ona zwykle zaczerwieniona lub różowawa tak jakby przekrwiona. Ma z reguły mniejsze lub większe łuszczenie się naskórka.

Witamina E, to przede wszystkim naturalny antyutleniacz ale ma również właściwości mocno nawilżające i łagodzące. Istnieją dwie drogi przenikania witaminy E przez skórę. Pierwsza droga wyznaczona jest przez warstwę rogową, naskórek do skóry właściwej, druga, poprzez mieszki włosowe. Działa przeciwzapalnie. Witamina E jest wskazana gdy jesteśmy wystawieni na działanie słońca, gdyż chroni ona skórę przed promieniowaniem UV, redukuje zaczerwienienie i złuszczanie się naskórka.


Sama w sobie jest oleistą gęstawą substancją, którą dość ciężko zmyć dlatego proponuję ją wcierać w skórę głowy samą tylko przy zewnętrznych konturach lub miejscowo ale tak jak wspomniałam można ją połączyć z trochę podgrzanym olejem kokosowym.


Olej kokosowy
Olej kokosowy równie dobrze nawilży nam naszą skórę, bo w przypadku skóry wrażliwej właśnie o to chodzi. Wiadomo, że jeśli ma się gęste długie włosy to wcieranie będzie utrudnione ale myślę, że gra jest warta zachodu,bo im mamy bardziej nawilżoną skórę to tym mniej się ona łuszczy i mniej się drapiemy. Przez ograniczone drapanie mamy na niej mniej mikrouszkodzeń i mniej stanów zapalnych.
Olej kokosowy zawiera również witaminę E dodatkowo jednak ma jeszcze właściwości antybakteryjne czyli skutecznie pomaga nam w zwalczaniu mikrozapaleń.


Polecam również stosowanie peelingu do skóry głowy. Doskonale oczyści ją z nadmiaru martwego, łuszczącego się naskórka, odblokuje ujścia gruczołów łojowych i mieszki włosowe, które zostają troszkę zapchana tymi substancjami jak i różnymi pozostałościami po kosmetykach czy zanieczyszczeniu powietrza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz