21.02.2013

Jak zyskać objętość

Witajcie,

               Ostatnio było na blogu o tym jak sobie radzić z baby hair, a dziś coś na temat objętości.
 Jak ją uzyskać, jakie stosować metody suszenia, jakie nakładać preparaty.
               Zacznijmy od sposobów suszenia włosów. Mogę ich Wam zaprezentować dwa.
  • Pierwszy, prostszy i niewymagający zbyt dużej pracy. Polega na suszeniu włosów głową w dół. Tu możemy nawet troszkę posuszyć włosy w przeciwnym kierunku do ich wzrostu ale należy pamiętać by na koniec suszenia chłodnym nawiewem pozamykać już właściwie łuski.
  •  Drugi sposób już wymaga od Nas większego zaangażowania. Tutaj najpierw podsuszamy włosy głową w dół a później przechodzimy do modelowani z użyciem szczotki i suszarki. Na największym odbiciu włosów od nasady musimy skupić się na samej koronie. Najpierw wyciągamy włosy na szczotce by je wysuszyć, następnie mocno nawijamy, podgrzewamy ciepłym nawiewem a następnie zmieniamy na zimny. Chłodząc zimnym powietrzem utrwalamy to co wypracowaliśmy.
 Teraz przejdźmy do kosmetyków pomocnych w uzyskaniu i utrwaleniu objętości.
  • Zacznijmy od szamponów i odżywek. Na rynku jest wiele firm, które mają w swojej ofercie szampony dodające objętości. Pamiętajcie tylko o tym, że preparaty takie nie domykają do końca łusek. Dlatego z takich włosów szybciej będzie uciekało to co dobre i dlatego należy pamiętać o ich nawilżaniu.
  • Teraz parę słów o piankach i lotionach. Z ich zakupem też nie będzie problemu. Jeśli pianki to proponuję te z rozpylaczem. Taka wersja jest wygodniejsza i bardziej precyzyjna. Nie musicie już nakładać pianki rękami czy też grzebieniem. Taką piankę ma w swojej ofercie np Loreal. Jeśli chodzi o lotiony to ja je zdecydowanie bardziej lubię niż pianki. A to za sprawą łatwego rozpylania i braku sklejania włosów. I tu nie mam swoich ulubieńców chyba każdy będzie dobry. Musimy tylko przestrzegać zasady co za dużo to nie zdrowo w aplikacji jakichkolwiek produktów.
 A tu pokazuje przykładowe kosmetyki, które stosuje i lubię:


Loreal TecniArt volume lift 

 Tahe ThermoStyling Spray Artego Spray Root Lifter 

Wałki rzepowe

Równie fajnym rozwiązaniem w drodze do objętości są wałki rzepowe. Jest to stary i sprawdzony sposób. 
Włosy odpowiednio przygotowane czyli popryskane pianką lub sprayem i wysuszone głową w dól  rozczesujemy i nawijamy na kilka wałków zabezpieczając je klipsami lub wsuwkami. Całość delikatnie lakierujemy i pozostawiamy na jakiś czas (możemy się w tym czasie umalować i zjeść śniadanie).
Wałki takie są niedrogie. W Rossmanie ok 5 zł za 2, ale można tez kupić 6 szt w kwocie nieprzekraczającej bodajże 10 zł. 
 polki.pl

Odżywianie i objętość w jednym

Mam też coś przygotowane dla tych, które nie lubią obciążać swoich włosów nadmierną ilością kosmetyków. Chcąc połączyć mocne odżywienie skóry głowy i włosów z objetością polecam sprawdzony przeze mnie lotion odżywczy Monrin. Preparat ten wciera się w skórę głowy. Bez spłukiwania.
Ma troszkę drażniący ziołowy zapach ale po wysuszeniu włosów już go nie czuć.

monrin.cal.pl

A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na objętość?

Pozdrawiam :-)

2 komentarze:

  1. nigdy nie wiem na co się zdecydować, a o wałkach rzepowych nigdy nie słyszałam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sztuką jest aby nie przesadzić. Najlepiej wybrać sobie jeden produkt czy góra dwa i je stosować. A wałki rzepowe są jak dla mnie najłatwiejszym i najmniej pracochłonnym sposobem na imponującą objętość :-) Warto spróbować.

    OdpowiedzUsuń