5.02.2013

Rudy kolor - komu pasuje i co robić by był dłużej trwały.

                                     Koloryzacja z rudością, blondem i brązem.

Koloryzacja ta jest dla ludzi, którzy lubią mocne intensywne kolory no i rudość w każdej postaci.
A tak teraz konkretnie komu odpowiadają rude włosy? Przeanalizujmy to w rozbiciu na podstawowe typy kolorystyczne.

Typ jesień i wiosna
Z reguły jest to kolor dla typów kolorystycznych jesiennych, mających piegi, piwne lub zielono-piwne oczy. Ta kolorystyka będzie też idealna dla wiosen o zielonych oczach i ciepłym odcieniu cery.

Typ lato i rudości
Również jasne rudości sprawdzą się u letnich typów o niebieskich oczach, które na rudym tle są bardziej widoczne ale wówczas musi być to blond o odcieniu rudym lub jasne ale za to intensywne kolory. Rudości będą pięknie wyglądały przy jasnej delikatnej cerze.
Omijajmy w tym przypadku czerwienie. Jeśli mamy jasne brwi to należy je troszkę przyciemnić aby mieć bardziej widoczna oprawę oka. Rzęsy większość z Nas tuszuje jeśli tego nie robicie to proponowałabym również na nie robić hennę.

Pamiętajmy aby unikać rudości jeśli mamy pękające naczynka i łatwo się rumienimy.

Patrząc na typ charakteru to rudości pasują dziewczyną o pozytywnym usposobieniu i nieco zadziornych. Jest to kolor rzucający się w oczy i wyróżniający z tłumu. Kiedyś rudy był bardzo negatywnie odbierany, dziś na szczęście jest doceniany szczególnie ten naturalny. Posiadanie rudych włosów i zielonych oczu to chyba najwspanialsze co mogła dać natura :-) Takie kobiety będą zawsze postrzegane za tajemnicze i intrygujące.

Jak utrzymać rudy kolor na naszych włosach?
Rudy jest kolorem wymagającym i nie każdy jest sobie w stanie z nim poradzić. Rudości szybko tracą intensywność i blask więc należy się im odpowiednia pielęgnacja. Im włos jest bardziej uwrażliwiony tym szybciej będzie się pigment z niego wypłukiwał. Odpowiednie maski chroniące kolor a nawet takie, które są  przeznaczone do włosów farbowanych rudych, podtrzymają piękny efekt na dłużej. Na rynku jest wiele odżywek do włosów koloryzowanych więc z tym nie będziecie miały problemu, są też wspomniane maski koloryzujące również nie jest ciężko je znaleźć choć możliwości wyboru jest mniej.
Odświeżenie koloru możecie zrobić również u fryzjera i jest to tak zwana kąpiel koloryzująco – odświeżająca. To nie jest typowa koloryzacja i ja można zrobić przy okazji strzyżenia czy modelowania przed ważnym wyjściem gdy jeszcze Wasz odrost nie jest zbyt duży.

Pamiętajcie, że jeśli chcecie rudość na Waszych włosach, to taką decyzje należy dobrze przemyśleć bo jeśli nie spodobacie się sobie to zdjęcie koloru może być bolesna dla włosa. Szczególnie trudno może być zdjąć kolor z włosów wielokrotnie malowanych na rudo z powrotem do jasnego blondu. Ale myślę, że należy próbować się zmieniać. Ja sama miałam kiedyś rude włosy i moja twarz wyglądała bardziej promiennie. 

Także nie bójcie się eksperymentować z kolorami tylko zawsze róbcie to z głową :-)

Poniżej zdjęcia mojej Joasi, która poddała się zmianie z blondynki w rudzielca :-)
Joasia jest szaloną dziewczyna i nie lubi nudy na swojej głowie więc w dolnej części włosów w sekcji zrobionej w postaci łuku wrzuciłam troszkę kolorów: blond, pomieszałam z rudym i z brązem. Efekt macie poniżej :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz