25.01.2013

Niezbędnik nr 1 - wsuwka

Witajcie z samego rana :-)

Zamieściłam już parę upięć i myślę, że dziś jest dobry czas, by popisać troszkę o niezbędnikach jakie potrzebne są do wykonania fajnych fryzur.
Dziś przedstawię  Niezbędnik nr 1 - wsuwkę-. Myślice sobie pewnie co ja tu mądrego mogę o tak banalnej rzeczy napisać :-) a jednak namawiam Was byście przeczytały.

Praktycznie, każda moja fryzura zawiera w sobie obcy element jakim jest wsuwka.
Na rynku są różne rodzaje wsuwek: krótkie -4 cm, długie -6 cm, płaskie, z jednym karbowaniem z trzema karbowaniami. Czarne, złote, srebrne, mozaiki czarno – złote. 

Teraz powstaje pytanie jak wybrać te najwłaściwsze i te które nie będą niszczyć naszych włosów!!

Zbyt mocno ściskające i ostro zakończone wsuwki mogą po uszkadzać nam włosy: poprzecinać, porozciągać, urwać je a nawet całkowicie wyrwać. Jeśli lubimy czesać nasze włosy to trzeba o nie dbać i nie robić im krzywdy :-) a wówczas na dłużej będą piękne i zdrowe. 

                                 Wsuwki płaskie
           W dużej mierze wszystko zależy do tego jakie zadanie one mają wypełniać. Jeśli mowa o wsuwkach to do zwykłego podpięcia włosów z boku na gładko po to by nam nie uciekały na twarz najlepsze będą wsuwki płaskie czyli bez żadnych uniesień. One to bowiem najmocniej ściskają i dzięki nim uzyskamy lepsza stabilność fryzury.
Nie polecam ich jednak do innych zadań gdyż są właśnie za mocne. W jednym miejscu spinając włosy na płasko nie wyrządzimy im szkody ale do różnego rodzaju upięć i podpięć polecam wsuwki z trzema karbowaniami. Ja osobiście je najbardziej lubię :-)

                              Wsuwki karbowane
Wsuwką taką łatwiej się pracuję, lepiej wchodzi we włosy i łatwo jest ją z nich wyjąć. Nie ciągnie tak włosów jak płaska wsuwka z czym czasem miałam problem - po godzinie upięcie najlepiej już bym rozpuściła i to tylko przez dwie płaskie wsuwki, które wpięłam u podstawy koka. 

                                     Długość
Długość też zależy od fryzury jaką chcemy wykonać ale zdecydowanie najfajniejsze będą wsuwki o długości ok. 6 cm. Małe 4 centymetrowe wsuwki mogą być przydatne do małych podpić, gdzie 6 centymetrowa wsuwka będzie po prostu wystawać, bądź jako alternatywa dla kokówek.
Ważne, by kupować wsuwki z małym zaokrągleniem szczególnie w części najdłuższej wsuwki czyli spodniej. Dzięki czemu nie będziemy sobie ranić głowy. Ja nie przepadam np.: za wsuwkami z H&M gdyż maja one mocno zaokrągloną również górną część, przez co nie trzymają włosów tak jakbym sobie tego życzyła.We wszystkim trzeba zachować umiar :-)

Tu zamieszczam zdjęcie przedstawiające wsuwkę płaską i karbowaną

                                         
                                        Kolor
              Teraz zajmijmy się kolorem wsuwek. Niby banał a jednak jest pewien problem, który zauważyłam w swojej codziennej pracy. Mianowicie mając określony kolor włosów należy dobierać odpowiedni kolor wsuwek, szczególnie gdy mamy ważne wyjście. Dlatego czarnowłose niech wybiorą czarne wsuwki, wszystkie Panie, które mają włosy w odcieniach brązu i czerwieni – brązowe, blondynki w odcieniach ciemnego, średniego i jasnego ale ciepłego złotego odcienia – złote wsuweczki, a blondynki o chłodnych bardzo jasnych kolorach – srebne. Uwierzcie mi, że dobrze dobrana wsuwka sprawi, że tylko Wy będziecie wiedziały (no i ewentualnie fryzjer:-)) ile ich macie we włosach.

                                             Ok, to tyle o wsuwkach na dziś ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz