30.01.2013

Trychologia


Trychologia to dziedzina wiedzy mieszcząca się pomiędzy fryzjerstwem a dermatologią. Zajmuje się problemami skóry głowy i włosów. Pozwala diagnozować problemy włosów i skóry głowy oraz za pomocą odpowiednich działań wspomagać, wyhamowywać i poprawiać funkcjonowanie skóry i wygląd naszych włosów. Stosunkowo mało znana w Polsce, podczas gdy za granicą już od dawna niesie pomoc i ulgę w różnych schorzeniach.

Zabiegi trychologiczne pomagają w problemach atopowego zapalenia skóry, łojotokowego zapalenia skóry, łuszczycy, łupieżu, wypadania włosów i łysieniu. To właśnie te przypadłości coraz częściej stają się przyczyną dyskomfortu społecznego, prowadzącego do dużej izolacji jednostki.

Niestety postęp cywilizacyjny niesie ze sobą oprócz nowych rozwiązań technicznych i łatwiejszego, życia dużo zanieczyszczeń i chemii. Między innymi odkładanie się tego typu mikrocząsteczek uniemożliwia oddychanie skórze.
To, jak my podejdziemy do problemu jest bardzo ważne, gdyż procesy naprawcze są długotrwałe, a późna reakcja może spowodować nieodwracalne straty w postaci zaniku mieszka włosowego, z którego już żaden włos nie będzie wstanie wyrosnąć.

                
Badanie trychologiczne jest badaniem bezbolesnym i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Poprzedzone jest ono dokładnym wywiadem na temat stanu zdrowia, zaburzeń hormonalnych, morfologii, diety i stosowanych kosmetyków. Następnie przystępuje się do wykonania badania w 60 - 200-krotnym powiększeniu analizowany jest obraz z kamery ukazujący się na monitorze. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz