28.01.2013

Toksyczne przyczyny wypadania włosów i gorączka, która wpływa na stan naszego owłosienia

Dziś również kontynuacja postów o przyczynach wypadania włosów.

           Toksyczne przyczyny wypadania włosów
Troszkę Was uczulę na otaczający nas świat toksyczny. Tak, tak niestety toksyczny.
Nikogo chyba nie muszę przekonywać jak ciężkie może być w skutkach zatrucie organizmu toksynami.
Nasze otoczenie z racji rozwoju cywilizacji, przemysłu i urbanizacji zmienia się ale pociąga również to za sobą zwiększenie zanieczyszczenia środowiska różnymi odpadami i toksynami. Toksyny w mniejszym lub większy stężeniu możemy znaleźć w powietrzu w wodzie w kosmetykach a nawet w pożywieniu. Najgorszy jest fakt, że nie ze wszystkimi organizm jest sobie w stanie poradzić, część z nich zawsze będzie u nas kumulowana, przez to często możemy borykać się z alergiami, złym samopoczuciem, bólami głowy i właśnie z problemem wypadania włosów.
Na jednej ze stron jakie przeglądałam kiedyś wpadła mi w oko informacja o faktycznej ilości kumulowanych przez nas różnych toksyn w ciągu roku i szczerze mówiąc mocno się przeraziłam, gdyż ilość jaką podali była ogromna – 8 kg !!!!!
Przyczynami przejściowej w większości przypadków utraty włosów jest zatrucie metalami ciężkimi jak tal, ołów, arsen czy rtęć. Takie zatrucia zdażają się już rzadziej. Zatruć talem można się np.: spożywając produkty spryskane środkiem owadobójczym. Jednym z charakterystycznych oznak zatrucia talem jest zaczernienie mieszków włosowych a następnie ich wypadanie. Łysienie pojawia się ok dwóch tygodni po spożyciu odpowiedniej dawki. Arsen wykorzystuje się w produkcji trutek na gryzonie a rtęć między innymi do farb.
Nie ulega wątpliwości, że będziemy się z tym problemem borykać i że będzie on dość poważny. W mediach często zresztą słychać o przypadkach skażonej żywności. Uważajmy więc co spożywamy i w jakim otoczeniu przebywamy.
                                                                                                   kobieta.pl


                                       Gorączka

Choroby zakaźne i wysoka gorączka, zwłaszcza gorączka decyduje o stopniu utraty włosów.
Prawdopodobnie musi jednak zostać przekroczona temperatura 39°C, aby doszło do wypadania. Z reguły wypadanie włosów powoduje dopiero powtarzające się ataki gorączki. Wypadanie włosów zaczyna się ok. 8-10 tygodnia po zaistniałym czynniku. Włos wypada z racji ogólnego osłabienia organizmu i z faktu niedożywienia. Z reguły włosy odrastają całkowicie.

                                                                                                 fakt.pl
Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz